Selena Dumą Regionu dla Dolnego Śląska

Selena – globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej z centralą we Wrocławiu – wygrała w kategorii Duma Regionu w plebiscycie gospodarczym PROUD OF YOU – DUMNI Z WAS 2015 organizowanym przez magazyn Biznes Regionów.

Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji plebiscytu wraz z wręczeniem nagród miało miejsce 11 czerwca na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Selena została uhonorowana dwukrotnie: firma otrzymała nagrodę w kategorii Duma regionu, a jej założyciel Krzysztof Domarecki otrzymał wyróżnienie w kategorii Osobowość w biznesie.

„Zwycięstwo Seleny w plebiscycie, jak i wyróżnienie przyznane jej założycielowi i przewodniczącemu rady nadzorczej Krzysztofowi Domareckiemu potwierdza znaczenie Seleny dla regionu Dolnego Śląska. Dzisiaj ponad 70% naszej sprzedaży realizujemy poza Polską, na rynkach czterech kontynentów. Tym bardziej więc cieszy, że naszą działalność międzynarodową ceni także region, z którego Selena pochodzi i gdzie od początku ma siedzibę główną. Świadomość, że możemy reprezentować Dolny Śląsk nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej to powód do dumy” – powiedział Jarosłw Michniuk, prezes zarządu Selena FM SA.

Na Dolnym Śląsku Selena posiada pięć zakładów produkcyjnych: w Dzierżoniowie zlokalizowane są Orion 1 i Libra, w Nowej Rudzie Orion 2, w Siechnicach Carina i w Lubinie TYTAN Eos 1. Również na Dolnym Śląsku znajduje się centrum badawczo-rozwojowe Grupy – Selena Labs; we Wrocławiu Selena posiada dwa biura – centralę Grupy Selena, spółki Selena FM SA oraz siedzibę spółki dystrybucyjnej zajmującej się sprzedażą w Polsce Seleny SA.

Selena jest laureatem wielu prestiżowych nagród. W 2014 roku została m.in. uhonorowana Gospodarczą Nagrodą Prezydenta RP w kategorii Trwały Sukces, a Krzysztof Domarecki – założyciel i przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Selena FM SA – jako pierwszy przedstawiciel polskiego biznesu został wyróżniony za wkład w rozwój relacji biznesowych pomiędzy Polską a Chinami.