Jubileusz 25-lecia Grupy Selena – moment, w którym przeszłość spotyka się z przyszłością

Grupa Selena istnieje na rynku od 25 lat, posiada 30 spółek w 17 krajach, w których pracuje prawie 1800 pracowników. Kluczem do jej sukcesu są dwie powiązane ze sobą wartości – wyróżniająca się jakość oferowanych produktów oraz ludzie. To dzięki nim, Selena jest międzynarodową firmą, która zyskała miano lidera w branży chemii budowlanej na świecie.

Selena powstała w lipcu 1992 roku, niedługo po zmianach ustrojowych w Polsce. Jej podwaliny stanowił handel barterowy, w ramach którego za komputery można było otrzymać pianę montażową. W swoich szeregach na początku lat 90. miała 4 pracowników, którzy budowali sieć dystrybucji importowanych materiałów. Z roku na roku Selena aktywnie uczestniczyła w budowaniu krajowej gospodarki oraz branżowych rynków Europy Środkowej. Po 25 latach jest jednym z globalnych graczy na rynku produktów chemii budowlanej oraz jednym z trzech największych producentów piany poliuretanowej na świecie. Swoje innowacyjne rozwiązania dedykowane sektorowi branży budowlanej oferuje w ponad 70 krajach świata.

Przepisem na osiągnięcie tak znakomitej pozycji firmy z polskim kapitałem o znaczeniu międzynarodowym jest oferowanie innowacyjnych produktów o najwyższych standardach jakości i wdrażanie konkurencyjnych rozwiązań. Od początku istnienia Seleny, cechy te musiały znacząco wyróżniać jej asortyment od tego, który był dostarczany przez zachodnie koncerny. Co z powodzeniem osiągnęła. Selena od zawsze była innowacyjna. Już w połowie lat 90. jako pierwsza w branży skategoryzowała silikony ze względu na ich zastosowanie. Klasyfikacja ta została przyjęta jako standard rynkowy. Była również światowym pionierem w opracowaniu i wdrożeniu piany montażowej o wydajności 65 litrów, podczas gdy ówczesny rynek oferował jedynie produkty o wydajności 45 litrów.

„Wizja przyszłości Seleny nierozerwalnie powiązana jest z jej historią. Od zawsze staraliśmy się wyprzedzać oczekiwania rynku i w dalszym ciągu do tego dążymy. W naszym portfolio znajdują się przełomowe rozwiązania takie, jak: wysokorefleksyjna, hydroizolacyjna powłoka dekarska COOL-R czy pełna gama pianoklejów, w tym np. rewolucyjny TYTAN 60 SEKUND oraz szybki klej do styropianu IS 13. Celem Seleny jest zmiana budownictwa na lepsze, a także dalszy rozwój zrównoważonego budownictwa. Motto przyświecające obchodom 25-lecia Global Experience – Local Heroes doskonale oddaje wartości kultywowane w Grupie Selena. Czerpiemy zarówno z międzynarodowego, 25-letniego doświadczenia, jednocześnie działając lokalnie z naszymi spółkami, które najlepiej znają potrzeby i oczekiwania danego rynku i klientów” – powiedział Jean-Noël Fourel, Prezes Zarządu Selena FM SA, jednostki nadrzędnej w Grupie Selena.

również wyjątkowy czas, podczas którego przeszłość spotyka się z przyszłością i pozwala budować na dotychczas wyznawanych wartościach nowe strategie, które będą kapitałem Seleny w kolejnych latach. Przy umiejętnym połączeniu doświadczenia z tzw. myśleniem out-of-the-box i specjalistyczną wiedzą osiągniemy wyznaczone cele jeszcze przed kolejnym okrągłym jubileuszem Seleny.”

Sukcesy Seleny nie opierają się jedynie o jej międzynarodowe zasoby czy autorskie, nowatorskie technologie i produkty. Głównym filarem, któremu Selena zawdzięcza swój sukces, oprócz jakości, są przede wszystkim jej pracownicy. Dzięki ich pasji i zaangażowaniu Selena zdobyła prestiż i renomę oraz miano lidera swojej branży.

„Od kwietnia br. w różnych krajach Europy i świata z okazji 25-lecia działalności Seleny trwa festiwal pracowników i klientów całej Grupy. W 17 krajach, na 4 kontynentach prawie 1800 osób codziennie dostarcza wysokiej jakości materiały budowlane. To dzięki zaangażowanym, zmotywowanym i inteligentnym pracownikom – Selena odpowiada na potrzeby rynku i klientów, budując konsekwentnie jej sukces. Chciałbym podziękować każdej z tych osób. Mam nadzieję, że jeszcze wiele przed nami, a te 25 lat to dopiero początek historii Seleny” – powiedział Krzysztof Domarecki, założyciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej Selena FM S.A., jednostki nadrzędnej w Grupie Selena.

Obchody 25-lecia istnienia Grupy, które miały miejsce we Wrocławiu, były doskonałą okazją do nagrodzenia zasłużonych pracowników Seleny, a także uhonorowania tych z najdłuższym stażem. Podczas głównych uroczystości zaprezentowano kluczowe drogi rozwoju na najbliższe lata oraz podsumowano dotychczasowe sukcesy. W wydarzeniu wzięli udział również zaproszeni goście i partnerzy firmy. Ponieważ Grupa Selena jest w szczególny sposób związana z Wrocławiem i całym Dolnym Śląskiem – na terenie województwa oprócz głównej siedziby Seleny znajdują się także zakłady produkcyjne, m.in. w Siechnicach, Dzierżoniowie i Nowej Rudzie, a także Tytan EOS w Lubinie – na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz – Prezydenta Wrocławia – Rafała Dutkiewicza oraz Skarbnika Województwa Dolnośląskiego – Elżbiety Berezowskiej.